74 851-56-53

Najnowsze Zdjęcia

Prowadzący

Tomasz Dajewski

Mim, reżyser ruchu scenicznego, wykładowca w Policealnym Studium Aktorskim MMIDROM we Wrocławiu, warsztaty z zakresu ruchu scenicznego

Juliusz Chrząstowski

Twórca projektów edukacyjnych, aktor Teatru Starego w Krakowie, warsztaty z zakresu aktorstwa

PREMIERA "ROMEK i JULKA 1983"

 

Szanowni  Widzowie,

realizując ambitne hasło naszych czasów „sztuka bliżej człowieka", Grupa Dorosłych Alchemii  teatralnej zaprasza do obejrzenia wyimków z dramatu autora, co prawda, zagranicznego, ale poddanego śmiałym i bezkompromisowym przeróbkom naszych zdolnych, rodzimych twórców. Napuszony  tytuł dramatu niejakiego Szekspira „Romeo i Julia" ustępuje więc miejsca jakże swojsko brzmiącemu „ Romek i Julka", bo my chcemy mówić ludzkim językiem o bohaterach, z którymi każdy mieszkaniec miast i wsi  może się utożsamić. Osadzona w kontekście lat 80. akcja uzmysławia ,że był to trudny czas ścierania się opozycyjnych grup: „Czerwonych" z „Białymi" o pryncypia, w tym o miłość, prawdę, poczucie godności itp.

Nasz eksperyment teatralny ma pokazać, że sztuka ma charakter uniwersalny i może odzwierciedlać problemy i dylematy obywateli. Liczymy na to, że inteligentna i wierna nam Widownia doceni nasze intencje, ale, jak trzeba będzie, to i konstruktywną krytykę przyjmiemy. Wszak: artyści zawsze ze społeczeństwem, a naród zawsze z ludźmi sztuki!

Scenariusz i reżyseria : Juliusz Chrząstowski
Ruch sceniczny: Tomasz Dajewski
Aranżacje muzyczne: Dariusz Jaros
Scenografia: Robert Kukla

Występują: Zofia Dziadura, Czesława Greś, Gosia Kępa, Krystyna Kowalonek, Bożena Kużma, Mariola Mackiewicz, Halina Szymańska, Teresa Wagilewicz, Alicja Żywicka, Zbigniew Curyl, Krzysztof Frączek, Robert Kaśków, Krzysztof Paruch, Tadeusz Szarwaryn, Adam Szmajduch, ks. Roman Tomaszczuk.

 

Serdecznie zapraszamy na spektakl „Romek i Julka 1983"

Premiera - 6.12.2014,godz.19.00, sala teatralna ŚOK,  wstęp z zaproszeniami

Kolejne spektakle:

7.12.2014, godz.18.00,
8.12.2014, godz.19.00
13.12.2014, godz.18.00
bilety w cenie 10 zł, sprzedaż Informacja Turystyczna, ul. Wewnętrzna 2,
rezerwacja telefoniczna 748520290