74 851-56-53

Najnowsze Zdjęcia

Prowadzący

Tomasz Dajewski

Mim, reżyser ruchu scenicznego, wykładowca w Policealnym Studium Aktorskim MMIDROM we Wrocławiu, warsztaty z zakresu ruchu scenicznego

Juliusz Chrząstowski

Twórca projektów edukacyjnych, aktor Teatru Starego w Krakowie, warsztaty z zakresu aktorstwa

CZAS NA TEATR

 

Powraca CZAS NA TEATR!

 

Już po raz drugi w naszym mieście będzie miała miejsce niezwykła impreza. Świdnica na kilka dni stanie się teatralną stolicą Polski. Kolejna edycja CZASU NA TEATR/TEATR NA CZASIE przyniesie jeszcze więcej niespodzianek niż ubiegłoroczna, a przypomnijmy, że wtedy świdniczanie mieli okazję zobaczyć Trylogię w wykonaniu Starego Teatru w Krakowie w reżyserii Jana Klaty oraz czytanie performatywne Sami Obcy na podstawie dramatu świdniczanki – Marioli Mackiewicz.

 

Najważniejszy krakowski teatr nie rozstaje się z TEATREM NA CZASIE  i  przywozi ze sobą kolejny hit. Wróg ludu to przedstawienie również reżyserowane przez Jana Klatę. Wzbudzające ogromne emocje w kraju i jest entuzjastycznie przyjmowane zagranicą. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że w główną rolę niepokornego doktora Stockmana wcielił się nie kto inny jak Juliusz Chrząstowski. Za brawurowe prowadzenie tej postaci otrzymał tytuł  Najlepszego Aktora w plebiscycie publiczności XXII Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi.

 

Projekt CZAS NA TEATR będzie obfitował w działania o charakterze edukacyjnym. Aktorzy Narodowego Teatru odwiedzą szkoły, przedszkola, Uniwersytet III Wieku. Odbędzie się Salon Poezji, warsztaty recytatorskie oraz seria wydarzeń angażujących mieszkańców.

 

W tym roku organizatorzy biorą sobie za cel odtworzenie atmosfery świdnickiego teatru sprzed 70 lat – chcą aktywizować społeczeństwo, przez teatralne działania kreować atmosferę twórczego dialogu. Uczyć patrzenia na drugiego człowieka ponad wszelkimi podziałami. Łączyć ludzi w wspólnej sprawie.

 

Nie zawiodą również Alchemicy, którzy zaprezentują spektakl Joko świętuje rocznicę Topora w reżyserii Juliusza Chrząstowskiego i Tomka Dajewskiego.

Zapowiada się prawdziwa teatralna uczta! Nie może tam Ciebie zabraknąć!

 

Proszę Państwa: CZAS NA TEATR!!!